Browsing Archive Mars, 2017
0
Hidhen themelet e “Info-Kulla MIRDITA”
0

Janë hedhur themelet e një institucioni të rëndësishëm për informimin turistik në Mirditë dhe më tej për Verilindjen, “Info-Kulla MIRDITA” në dalje të qytetit ...

0
Presidenti i Republikës z. Bujar Nishani, akordon tituj të lartë nderi për figura të shquara të Mirditës
0

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka vlerësuar me tituj të lartë nderi disa prej figurave dhe personaliteteve të rëndësishme mirditase dhe kombëtare, që ...

0
Partneritet dhe bashkëpunim mes Grupit Advokues të Grave në Mirditë (MWAG) dhe Bashkisë Mirditë
0

Vullnetarja e Korpusit të Paqes në Mirditë Pier Vernaza, prezantoi zyrtarisht Grupin Advokues të Grave në Mirditë (MWAG) para kryetarit të Bashkisë Mirditë z. ...

0
What Our Instructors and Staff Are Reading This Summer
0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque fermentum massa vel enim feugiat gravida. Phasellus velit risus, euismod a lacus et.

0
Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak, diskutim edhe per unazën verilindore
0

Është mbajtur këtë të enjte mbledhja e radhës e këshillit Bashkiak të Mirditës, ku ndër të tjera në rendin e ditës ishte parashikuar, edhe relacioni për të ...

0
Setting up the Office for Students: What’s New?
0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque fermentum massa vel enim feugiat gravida. Phasellus velit risus, euismod a lacus et.

0
Z/Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës z. Emanuel DEMAJ, viziton Bashkinë Mirditë
0

Bashkia e Mirditës është vizituar sot në një ndalesë të shkurtër nga Zëvendës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Emanuel Demaj. Ai është pritur nga ...

0
Një 8 Mars ndryshe për Mirditën
0

Dita e Gruas, si ditë ndërkombëtare e shënuar, është festuar ndryshe këtë vit në Mirditë. Pos festimeve nëpër institucione, shkolla dhe grupet e aktivizmit ...

0
Nis puna për shëmbjen dhe transferimin e inerteve të godinës së  ish-Komitetit Ekzekutiv
0

Sëshpejti “Godina e shërbimeve për qytetarët” Vendimi i Keshillit per prishjen e godines se ish-komitetit Prej ditës së sotme ka nisur puna intensive për ...

BASHKIA
Logo