Browsing Archive Prill, 2017
0
Kryetari i Bashkisë Mirditë, vizitë zyrtare në Austri
0

Kryetari i Bashkisë Mirditë, z.Ndrec Dedaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Dornbirn, Austri. Ai u takua me Kryetaren e Bashkisë së Dornbirn, znj. Andrea ...

0
Kryetari i Bashkisë vlerëson me titullin “Stema e Artë” Padër Franz Winsauer
0

Kryetari i Bashkisë Mirditë, z.Ndrec Dedaj ka vlerësuar me simbolikën e Mirditës, titullin “Stema e Artë” Padër Franz Winsauerin. Ceremonia e vlerësimit të ...

0
Zhvillohet ceremonia e parë zyrtare e “Girl Scouts” në Rrëshen
0

Përmes Ceremonisë së Vlerësimeve, 30 vajza nga Mirdita janë betuar dje zyrtarisht si pjestare të  “Girs Scouts në Shqipëri”. Antarësimi në “Girl Scouts”  ...

0
Shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës në Mirditë
0

Është shënuar sot Dita Ndërkombëtare e Tokës në Mirditë, duke finalizuar në këtë mënyrë edhe projektin “MIRDITA Pastron”. Në përfundim të aktiviteteve të ...

0
Promovohet libri monografik “Pllajat karstike Valmur-Didhe-Bjeshkët e Oroshit”
0

Në 54-vjetorin e lindjes së Bardhok Gjikolaj, i ndarë nga jeta para mbi një viti, është promovuar studimi monografik i autorit, bërë i mundur nga shtepia ...

0
“MIRDITA Pastron”/ Nxënësit e shkollave të Repsit dhe Rubikut kryejnë fushatë pastrimi
0

Në kuadër të projektit “MIRDITA Pastron”, nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare të Repsit dhe Rubikut kanë kryer sot fushata pastrimi. Të grupuar, ata ...

0
Veshje të reja etnografike për Ansamblin Mirdita
0

Ansambli Mirdita tashmë do të ketë veshje të reja etnografike. Në kuadër të projektit "Rivitalizimi i Ansamblit Mirdita", financuar nga kompania "MAK-08" me ...

0
Bashkia Mirditë, Mirënjohje vullnetareve të Korpusit të Paqes
0

  Pas dy viteve veprimtarie të dobishme në komunitet, Kryetari i Bashkisë Mirditë z.Ndrec Dedaj, u ka akorduar Mirënjohjen e Bashkisë dy vullnetarëve të ...

0
Bashkia Mirditë, paraqitje dinjitoze në Panairin Mesdhetar të Turizmit
0

Bashkia Mirditë, pas një platforme të larmishme ekspozimesh nga aseti turistik, që disponon në territorin e Mirditës, u paraqit në mënyrë dinjitoze në ...

0
Konkurs për nxënësit e shkollave të mesme të Mirditës
0

Në kuadër të projektit “Mirdita Pastron”, Bashkia Mirditë përmes Fondacionit për Zhvillimin e Mirditës po realizon një sërë aktivitetesh me natyrë ...

BASHKIA
Logo