LAJME
1
Rizgjidhet Ndrec Dedaj, betohet dhe merr mandatin e dytë
1

Zhvillohet mbledhja e parë e këshillit të ri bashkiak. Ndrec Dedaj merr zyrtarisht drejtimin e bashkisë Mirditë, për mandatin e ardhshëm, katër vjeçar.  Sot ...

0
FA nis ndërtimin e urës “ BEJLI ” në Mirditë
1

Forcat e armatosura shqiptare në bashkëpunim me bashkinë Mirditë kanë nisur ndërtimin e urës “Bejli” në fshatin Jezull, njësia administrative Rrëshen

0
Ministrja Balluku inspekton punimet ne rikonstruksionin e Ujësjellësit Rrëshen
0

Së shpejti, Rrësheni dhe zonat e tjera përreth do të kenë 24 orë uji të pijshëm- Me një fond prej 80 milion lekësh nga Qeveria Shqiptare, po bëhet i mundur ...

0
Takim gjatë fazës së parë të aktivitetit për emergjencat civile
0

  Bashkia Mirditë në kuadrin e politikave  për rritjen e kapaciteteve menaxhuese të emergjencave civile, u bë pjesë e zbatimit të projektit “Host Nation ...

0
Bashkia nderon Prijësin e Mirditës Preng Bib Doda në 100 vjetor
0

   I vihet emri rrugës kryesore hyrëse për në qytetin e Rrëshenit - Prijësi i Mirditës, Preng Bib Doda, i cili u vra pabesisht para plot një shekulli, ...

0
FAZA E FUNDIT E PROJEKTIT “TURIZMI MALOR NË MIRDITE”
0

Bashkia Mirdite zhvilloi Eventin “Promovimi i Turizmit Malor ne Mirdite” ne kuader te projektit “Promovimi i turizmit malor nepermjet kthimit te resurseve ...

0
Mirënjohje për dy motrat murgesha,  Bija të Dashurisë së Krishterë
0

-Për shërbimet  humane në komunitetin e Mirditës prej disa viteve- Kryetari i bashkisë z.Ndrec Dedaj, nderoi me Mirënjohje të Bashkisë Mirditë, dy motrat ...

0
Kryetari i bashkisë z. Ndrec Dedaj merr pjesë në fillimin e punimeve për ndërtimin e një banese të re, për Nikoll Ndrec Prenga në Bulshar
0

Kryetari i bashkisë Mirditë ishte sot në fshatin Bulshar të Njësisë Administrative Orosh, ku filloi puna për ndërtimin e një banese të re për një nga familjet ...

0
100+ fshatrat Bashkia Mirditë,  vijon  puna për hartimim e Strategjisë Zhvillimore të fshatrave Orosh dhe Katund i Vjetër
0

Me iniciativën e kryetarit të bashkisë z. Ndrec Dedaj janë realizuar takime konsultative me qëllim realizimin e një strategjie sa më në konformitet me zonat që ...

0
TURIZMI, përurohet shtegu i parë, i markuar për ecjen në këmbë në Mirditë
0

7 km hiking nëpër arealin turistik dhe trashëgimor të zonës së Rubikut - Kryetari i bashkisë Ndrec Dedaj, përshëndeti këtë nismë të parë të këtij lloji, që ...

0
Kremtohet 80-vjetori i Grevës së Rubikut
0

  Pas 80 viteve, pikërisht në vendin ku u mbajt greva e minatorëve dhe punonjësve të Rubikut, që punonin për llogari të konçensionarit italjan të kohës ...

0
Bashkia Mirditë nderon me Stemën e Artë Dëshmorin e Kombit, Kolë Ndrecë Mirdita
0

Më 7 korrik 2018, bashkia Mirditë, përmes një aktiviteti përkujtimor, me rastin e 20 vjetorit të rënies në luftë për Çlirimin e Kosovës, nderoi me Stemën e ...

BASHKIA
Logo