Muaj: Janar 2016

Ministerja Kodheli dhe kryetari Ndrec Dedaj në inagurimin e Urës së re në fshatin Katund i vjetër, një fazë e re bashkpunimi për ivestime të rëndësishme në Mirditë.

 • Publikuar më 29 Janar, 2016
 • 0

Bashkëpunimi mes Bashkisë Mirditë dhe Ministrisë më të rëndësishme të shtetit Shqiptar, atë të Mbrojtjes, ka nisur të japë frytet e saj mjaft të rëndësishme në shërbim të komunitetit. Kjo u pa qartë sot në fshatin Katund i Vjetër të njësisë Rubik, ku ministrja Mimi Kodheli dhe Kryetari Ndrec Dedaj uruan banorët e këtij fshati …

Lexo të plotë

Këshilli Bashkiak me një sërë vendimesh, në mbledhjen e rradhës të muajit Janar.

 • Publikuar më 27 Janar, 2016
 • 0

Sot më 27 janar 2016 u mbajt mbledhja e rradhës e këshillit Bashkiak të Mirditës, ku u shqyrtuan disa çështje të rëndësishme, të paraqitura nga egzekutivi. Fillimisht u miratua në parim lista e përfituesve të ndihmës ekonomike, ku ra në sy reduktimi i saj në nivele të konsiderueshme. Sipas zyrës përkatëse të ndihmës ekonomike, reduktimi …

Lexo të plotë

FTESË për Stemën e Bashkisë Mirditë

 • Publikuar më 27 Janar, 2016
 • 0

Komisioni Këshillimor per caktimin e stemës së bashkisë Mirditë, i ngritur me urdhër të kryetarit të bashkisë Mirditë, z.Ndrecë Dedaj (nr 08 dt 10.01.2016), referuar ligjit nr 112/2013 dt 04.04.2003 ““Për dekoratat, titujt e nderit, medaljet dhe titujt vendorw tw nderit në Republikën e Shqipërisë”; Ligji NR.8926, dt 22.7.2002 “Për formën dhe përmasat e Flamurit Kombëtar, …

Lexo të plotë

Z. Dedaj priti Z/Ministrin e Bujqësisë z. Gjokë Jaku.

 • Publikuar më 26 Janar, 2016
 • 0

Jaku: Mbështetje e plotë pranë Fondit të Zhvillimit të Rajoneve për finacimin e projektit të vaditjes në Mirditë. Kryetari i Bashkisë Mirditë, z. Ndrec Dedaj ka zhvilluar një takim me një ekip të Ministrisë së Bujqësisë kryesuar  nga zevendës ministri i këtij dikasteri, z. Gjokë Jaku. Z. Jaku shoqërohej nga këshilltari i ministrit Panariti, z. …

Lexo të plotë

Faza e fundit e Planit Operacional të Zhvillimit Lokal për Mirditën.

 • Publikuar më 22 Janar, 2016
 • 0

Po merr formën e plotë Plani Operacional i Zhvillimit Lokal (POZHL) edhe për Mirditën ne kuadër te projektit STAR, te udhehequr nga PNUD-Shqipëri dhe zbatuar nga Instituti Për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM). Përgatitja e Planit u udhëhoq nga bordi i kryesuar nga kryebashkiaku Ndrec Dedaj, me pjesëmarrjen e përfaqesuesve të administratës, arsimit, shëndetësisë, bujqesise, perfaqesues …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë i akordon titull nderi ing. Pal Brozi.

 • Publikuar më 17 Janar, 2016
 • 0

“Për kontribut të vyer në disa sektorë jetikë të zhvillimit ekonomik në Mirditë dhe veçmas kujdesin ndaj pyjeve të Mirditës, Bashkia Mirditë, në kuadër të identifikimit të vlerave njerëzore që i kanë shërbyer apo ende i shërbejnë Mirditës, një ditë më parë, përmes një ceremonie zyrtare i ka akorduar ing. Pal Brozi, tiullin e nderit …

Lexo të plotë

Volejbollistja e mirnjohur mirditase Arjola Prenga, rrëmben në Oslo trofeun e volejbollit norvegjez.

 • Publikuar më 16 Janar, 2016
 • 0

Një ndër lojtaret elitë të “Minatorit” në volejboll për femra, Arjola Prenga merr kupën e Norvegjisë në këtë lloj sporti. Lojtare me traditë familjare në sportin e Volejbollit, pasardhëse e Vitore Tusha (Prenga) nis karrierën e saj në tapetin e “Arjana Arapit”, duke i dhënë një përformacë të jshtëzakonshme këtij ekipi, shpalljen deri edhe kampion …

Lexo të plotë

Ambasadori i shtetit të Zvicrës z. Christoph Graf, vizitë një ditore në Bashkinë Mirditë.

 • Publikuar më 12 Janar, 2016
 • 0

-vizita në Burgun e Spaçit kantinën “Arbri”, dhe në bujtinën “Biba”- Në përgjigje të ftesës së z. Ndrec Dedaj, kryetar i Bashkisë Mirditë, ambasadori i i Zvicrës në Shqipëri z. Christoph Graf, ka zhvilluar vizitë një ditore në Mirditë. Rreth orës 10 paradite, ambasadori Christoph Graf dhe stafi i tij, janë prituar nga Kryetari i …

Lexo të plotë

Situatë normale në ujmbledhësin e fshatit Sheshe.

 • Publikuar më 07 Janar, 2016
 • 0

-Ngrihet shtabi i emergjencave për menaxhimin e situatave të ditëve të fundit- Situata problematike si rezultat i reshjeve të ditëve të fundit, ka shtrirë efektet e veta edhe në Bashkinë e Mirditës. Ende pa u qetësuar situata, banorë të ndryshëm por kryesisht kryetarë fshatrash kanë raportuar problematika sporadike, por edhe nevoja për marrjen e masave …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan