Muaj: Qershor 2016

Mbledhja e rradhës e Këshillit Bashkiak, miraton një sërë projekt-vendimesh të paraqituara nga administrata e bashkisë.

 • Publikuar më 29 Qershor, 2016
 • 0

Në mbledhjen e radhës që u zhvillua sot, Këshilli i Bashkisë Mirditë miratoi një sërë vendimesh që ishin të paraqitura në rendin e ditës për tu diskutuar. Fillimisht u miratua vendimi për dhënien e mandatit për këshilltarin Arben Dod Kola, që i përket subjektit politik “Partia Aleanca Arbnore Kombëtare”, i cili do të zevendësojë këshilltarin …

Lexo të plotë

Në “ditën e vizitorëve të shquar” Ministrja e Mbrojtjes inspekton punimet në rrugën Rrëshen – Ulzë, në kuadër të stërvitjes “Mirdita 2016”

 • Publikuar më 28 Qershor, 2016
 • 0

-Dedaj: Jam i sigurtë, që bashkëpunimi ndërmjet forcave të armatosura dhe Bashkisë Mirditë do avancojë me qëllim përmirësimin e rrugëve, dhe për të çuar në fund misionin e bashkimit të Matit me Mirditën. – Rizvani: Nuk ka asnjë njësi administrative në Bashkinë e Matit, ku nuk ka lënë gjurmë Komanda Mbështetëse në përmirësimin e rrugëve, …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë dhe e Dibrës, marrëveshje për rrugën e Lurës Turistike

 • Publikuar më 27 Qershor, 2016
 • 0

  Është nënshkruar marrëveshja në mes drejtuesve të dy bashkive të Verilindjes së vendit, Mirditë dhe asaj të  Dibrës, për inicimin e projektit për rikualifikimin tërësor dhe asfaltimin e rrugës që lidh Rrëshenin me Lurën-Qendër, që nga vendi i quajtur “Livadhi i Turkut” pasi pjesa deri aty  (17 km) është i përfunduar. Një veprimtari me …

Lexo të plotë

Këngëtari dhe artisti Fran Vorfi, “Nderi i Qarkut Lezhë”

 • Publikuar më 21 Qershor, 2016
 • 0

Këngëtari dhe artisti Fran Vorfi, “Nderi i Qarkut Lezhë” Këngëtari dhe artisti i  mirënjohur Fran Vorfi, thirrur shpesh  si “kapedani i grupit te burrave” të ansamblit Mirdita, është vlerësuar nga Këshili i Qarkut Lezhë me titullin “Nderi  i Qarkut Lezhë”, për kontribut të çmuar në artin e Mirditës, veçmas kontributin e tij të pamatë me …

Lexo të plotë

Shoqata zviceriane, ndihmë për kabinetin muzikor.

 • Publikuar më 21 Qershor, 2016
 • 0

Shoqata zviceriane, ndihmë për kabinetin muzikor. Shoqata “Muzike pertej detit”, përmes drejtuesve të saj, dhe bashkëpunimit me muzikantin  Mark Gjoka (mjeshtër i Madh), përuroi sot në Rrëshen kabinetin e ri muzikor me një sërë instrumentesh që plotësojnë një bandë muzikore për fëmijët dhe të rinjtë e talentuar të qytetit dhe më tej. Ata u pritën …

Lexo të plotë

Komanda e focës mbështetëse të Ushtrisë Shqiptare, aktivitete humanitare në Mirditë. Zv/ministri Petro Koçi inspekton punimet në segmentin Rrëshen-Ulzë.

 • Publikuar më 21 Qershor, 2016
 • 0

Komanda e focës mbështetëse të Ushtrisë Shqiptare, aktivitete humanitare në Mirditë. Zv/ministri Petro Koçi inspekton punimet në segmentin Rrëshen-Ulzë. Në kuadër të misionit ushtarak të Ushtrisë Shqiptare, “Stërvitja MIRDITA 2016” forcat e Batalionit të Njësisë Mbështetëse, po kryejnë një seri aktivitetesh humane. Ndërsa pak ditë më parë ushtarakët e këtij misioni kanë dhuruar gjak për …

Lexo të plotë

Vazhdon puna intensive për përmirësimin e cilësisë së rrugëve. Sëshpejti rikonstruksion total dhe për rrugën Rrëshen – Ura e Fanit.

 • Publikuar më 20 Qershor, 2016
 • 0

Prej disa ditësh rruga për në fshatin Kulme po i nështrohet një ndërhyrje emergjente nga sektori i mirmbajtjes së rrugëve, pranë Bashkisë Mirditë. Janë dy fadroma që punojnë pa pushim për të pastruar trasenë e cila prej vitesh ka qënë e lënë në mëshirë të fatit. Vetë banorët e mbetur të fshatit Kulme konfirmojnë se …

Lexo të plotë

NJOFTIM PËR MBYLLJE PROCEDURE LEVIZJE PARALELE PAS VLERËSIMIT PARAPRAK

 • Publikuar më 20 Qershor, 2016
 • 0

 NJOFTIM  PËR MBYLLJE PROCEDURE LEVIZJE PARALELE PAS VLERËSIMIT PARAPRAK                                                         Datë 20.06.2016 Në zbatim nenit 22,23,24,25  të Ligjit nr.152/2013, “Për nëpunësin civil” i ndryshuar, VKM-së nr.243 datë 18.03.2015, “Për  pranimin,levizjen paralele  periudhen e proves dhe emerimin në kategorinë eekzekutive te nepunsve civil” ”, sektori i Burimeve Njerëzore në Bashkinë Mirditë  njofton se për  pozicionin: “Specialist …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan