Muaj: Mars 2017

Hidhen themelet e “Info-Kulla MIRDITA”

 • Publikuar më 30 Mars, 2017
 • 0

Janë hedhur themelet e një institucioni të rëndësishëm për informimin turistik në Mirditë dhe më tej për Verilindjen, “Info-Kulla MIRDITA” në dalje të qytetit të Rubikut, përbri Rrugës kryesore për Kosovë, që vjen si bashkëpunim në mes Albania Austria Partnerschaft dhe bashkisë Mirditë. Pas disa muaj bisedash dhe diskutimesh, si dhe hartimin e një platforme …

Lexo të plotë

Presidenti i Republikës z. Bujar Nishani, akordon tituj të lartë nderi për figura të shquara të Mirditës

 • Publikuar më 30 Mars, 2017
 • 0

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka vlerësuar me tituj të lartë nderi disa prej figurave dhe personaliteteve të rëndësishme mirditase dhe kombëtare, që kanë lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e Mirditës dhe të Kombit. Më konkretisht: Familjen Kapidanore  Gjomarkaj me dekoratën  “Gjergj  Kastrioti Skënderbeu” me motivacionin: “Në shenjë vlerësimi për rezistencën kundër pushtuesit, kontribut …

Lexo të plotë

Partneritet dhe bashkëpunim mes Grupit Advokues të Grave në Mirditë (MWAG) dhe Bashkisë Mirditë

 • Publikuar më 27 Mars, 2017
 • 0

Vullnetarja e Korpusit të Paqes në Mirditë Pier Vernaza, prezantoi zyrtarisht Grupin Advokues të Grave në Mirditë (MWAG) para kryetarit të Bashkisë Mirditë z. Ndrec Dedaj, dhe Drejtores Ekzekutive të Fondacionit për Zhvillimin e Mirditës, Edona Daçi. MWAG propozoi për të punuar së bashku dhe për të ndërtuar një partneritet mes Bashkisë Mirditë dhe Foundacionin …

Lexo të plotë

Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak, diskutim edhe per unazën verilindore

 • Publikuar më 24 Mars, 2017
 • 0

Është mbajtur këtë të enjte mbledhja e radhës e këshillit Bashkiak të Mirditës, ku ndër të tjera në rendin e ditës ishte parashikuar, edhe relacioni për të informuar këshillin e Bashkisë me kërkesë të një grupi këshilltarësh për objektin: “Unaza Verilindore e qytetit Rrëshen”,relacion i cili ka ngjallur diskutime, dhe përplasje mendimesh midis këshilltarësh të …

Lexo të plotë

Z/Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës z. Emanuel DEMAJ, viziton Bashkinë Mirditë

 • Publikuar më 09 Mars, 2017
 • 0

Bashkia e Mirditës është vizituar sot në një ndalesë të shkurtër nga Zëvendës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Emanuel Demaj. Ai është pritur nga N/Kryetari i Bashkisë z. Julian Përgega i cili në emër të kryetarit Ndrec Dedaj, i ka uruar z. Demaj mirseardhjen në Mirditë . Në një përshkrim të shkurtër z. Përgegaj …

Lexo të plotë

Një 8 Mars ndryshe për Mirditën

 • Publikuar më 08 Mars, 2017
 • 0

Dita e Gruas, si ditë ndërkombëtare e shënuar, është festuar ndryshe këtë vit në Mirditë. Pos festimeve nëpër institucione, shkolla dhe grupet e aktivizmit vullnetar të grave, bashkia dhe Korpusi i Paqes, organizuan një veprimtari multidimensionshe që i dedikohej kësaj dite. Kështu, vullnetarët e Korpusit të Paqes Pjer dhe Alyssa, të cilat mbyllin dy vite …

Lexo të plotë

Nis puna për shëmbjen dhe transferimin e inerteve të godinës së ish-Komitetit Ekzekutiv

 • Publikuar më 03 Mars, 2017
 • 0

Sëshpejti “Godina e shërbimeve për qytetarët” Vendimi i Keshillit per prishjen e godines se ish-komitetit Prej ditës së sotme ka nisur puna intensive për zbatimin e vendimit të Këshillit të Bashkisë Mirditë, me nr. 13 datë 03.02.2017, vendim i cili ngarkon kryetarin e bashkisë, për  prishjen se pasurisë nr. 2/122 (ish-komiteti ekzekutiv) zona kadastrale 3224, …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan