Muaj: Prill 2017

Kryetari i Bashkisë Mirditë, vizitë zyrtare në Austri

 • Publikuar më 29 Prill, 2017
 • 0

Kryetari i Bashkisë Mirditë, z.Ndrec Dedaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Dornbirn, Austri. Ai u takua me Kryetaren e Bashkisë së Dornbirn, znj. Andrea Kaufmann me të cilën bisedoi për bashkëpunime në të ardhmen mes dy bashkive. Z.Dedaj u shpreh se ndihma që i kanë dhënë qytetarët, bizneset dhe kontribuesit e Dornbirn qytetarëve të …

Lexo të plotë

Kryetari i Bashkisë vlerëson me titullin “Stema e Artë” Padër Franz Winsauer

 • Publikuar më 29 Prill, 2017
 • 0

Kryetari i Bashkisë Mirditë, z.Ndrec Dedaj ka vlerësuar me simbolikën e Mirditës, titullin “Stema e Artë” Padër Franz Winsauerin. Ceremonia e vlerësimit të Padër Winsauer u zhvillua në Dornbirn, në kuadër të 25-vjetorit të “Projekt Albanien”. Titulli më i lartë i Bashkisë Mirditë u dorëzua nga Kryebashkiaku z.Dedaj me motivacionin “Misionar  i  mirënjohur  austriak, me …

Lexo të plotë

Zhvillohet ceremonia e parë zyrtare e “Girl Scouts” në Rrëshen

 • Publikuar më 23 Prill, 2017
 • 0

Përmes Ceremonisë së Vlerësimeve, 30 vajza nga Mirdita janë betuar dje zyrtarisht si pjestare të  “Girs Scouts në Shqipëri”. Antarësimi në “Girl Scouts”  është  nder dhe privilegj në gjithë botën, dhe vajzat e Rrëshenit janë tashmë ndër 250 vajza në Shqiperi që gëzojnë këtë mundesi. Shalli që përfaqëson simbolin  e Girl Scouts, që do përfaqësojë këtë  …

Lexo të plotë

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës në Mirditë

 • Publikuar më 22 Prill, 2017
 • 0

Është shënuar sot Dita Ndërkombëtare e Tokës në Mirditë, duke finalizuar në këtë mënyrë edhe projektin “MIRDITA Pastron”. Në përfundim të aktiviteteve të ndërmarra gjatë gjithë muajit në kuadër të kësaj dite, sot ishte zgjedhur Rresheni, si zona e rradhës dhe e fundit për të kryer fushatë pastrimi. Të rinjtë e grupuar në lagje të ndryshme …

Lexo të plotë

Promovohet libri monografik “Pllajat karstike Valmur-Didhe-Bjeshkët e Oroshit”

 • Publikuar më 21 Prill, 2017
 • 0

Në 54-vjetorin e lindjes së Bardhok Gjikolaj, i ndarë nga jeta para mbi një viti, është promovuar studimi monografik i autorit, bërë i mundur nga shtepia botuese EGNATIA ne Itali. Familjarët e tij, falenderuan Bashkinë Mirditë për mënyrën sesi ishte perceptuar dhe si u realizua ky promovim, si dhe vlerësimet e dhëna nga profesorë, specialistë …

Lexo të plotë

“MIRDITA Pastron”/ Nxënësit e shkollave të Repsit dhe Rubikut kryejnë fushatë pastrimi

 • Publikuar më 21 Prill, 2017
 • 0

Në kuadër të projektit “MIRDITA Pastron”, nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare të Repsit dhe Rubikut kanë kryer sot fushata pastrimi. Të grupuar, ata pastruan ambjente të ndryshme, duke kontribuar në këtë mënyrë në sensibilizimin e qytetarëve për mbajtjen pastër të mjedisit. Nxënësit mbanin të veshur bluza të bardha të stampuara me emrin e …

Lexo të plotë

Veshje të reja etnografike për Ansamblin Mirdita

 • Publikuar më 12 Prill, 2017
 • 0

Ansambli Mirdita tashmë do të ketë veshje të reja etnografike. Në kuadër të projektit “Rivitalizimi i Ansamblit Mirdita”, financuar nga kompania “MAK-08″ me president z.Kristian Boçi, është mundësuar pajisja me një set veshjesh të reja etnografike duke përmirësuar këtë aspekt të rëndësishëm për këtë grup artistik, i cili, përveç të tjerash, ndër vlerat më të …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë, Mirënjohje vullnetareve të Korpusit të Paqes

 • Publikuar më 12 Prill, 2017
 • 0

  Pas dy viteve veprimtarie të dobishme në komunitet, Kryetari i Bashkisë Mirditë z.Ndrec Dedaj, u ka akorduar Mirënjohjen e Bashkisë dy vullnetarëve të Korpusi të Paqes, Alyssa Harn dhe Pier Vernaza. Në një ceremoni të organizuar me këtë rast, ku ishte i pranishëm dhe kryetari i këshillit bashkiak z.Pjetër Pjetri, kryebashkiaku Dedaj u shpreh …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë, paraqitje dinjitoze në Panairin Mesdhetar të Turizmit

 • Publikuar më 10 Prill, 2017
 • 0

Bashkia Mirditë, pas një platforme të larmishme ekspozimesh nga aseti turistik, që disponon në territorin e Mirditës, u paraqit në mënyrë dinjitoze në Panairin e parë Mesdhetar të Turizmit, organizuar nga Ministria e Turizmit në mjediset e  Expocity. Panairi dy-ditor (8-9 prill 2017), ndër të tjera ishte dhe  një qendër forumesh ku morën pjesë  aktorë të …

Lexo të plotë

Konkurs për nxënësit e shkollave të mesme të Mirditës

 • Publikuar më 09 Prill, 2017
 • 0

Në kuadër të projektit “Mirdita Pastron”, Bashkia Mirditë përmes Fondacionit për Zhvillimin e Mirditës po realizon një sërë aktivitetesh me natyrë sensibilizuese, në bashkëpunim edhe me Zyrën Arsimore Mirditë si dhe biznese të zonës. Pas disa fushatave ndërgjegjësuese në gjimnazet e Mirditës, sot lançohet konkursi “Mesazhi më i mirë sensibilizues për Ditën e Tokës”, ku …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan