Muaj: Tetor 2017

Ministrja Nikolla dhe Kryebashkiaku Dedaj përurojnë gjimnazin e rikonstruktuar të Rrëshenit

  • Publikuar më 28 Tetor, 2017
  • 0

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, znj. Lindita Nikolla dhe Kryetari i Bashkisë Mirditë z.Ndrec Dedaj kanë përuruar shkollën e mesme të rikonstruktuar të Rrëshenit. Me një vlerë prej rreth 120 milion lekësh, falë mbështetjes së qeverisë shqiptare është bërë e mundur rikonstruksioni i plotë i shkollës, pajisja e saj me sisteme ngrohje moderne, instalime …

Lexo të plotë

73-vjet nga Çlirimi i Mirditës, nderohen dëshmorët

  • Publikuar më 26 Tetor, 2017
  • 0

Është përkujtuar sot 73-vjetori i çlirimit të Mirditës në qytetin e Rrëshenit. Në Memorialin e Dëshmorëve të Mirditës janë vënë lule dhe është zhvilluar ceremoniali në përkujtim të të rënëve. I pranishëm në ceremoni, Kryetari i Bashkisë z.Ndrec Dedaj u shpreh “Mblidhemi çdo vit për të kujtuar historinë, dhe dëshmorët. Nderimi më i madh që duhet …

Lexo të plotë

Faza e dytë për Planin e Përgjithshëm Vendor, mbahet dëgjesa publike

  • Publikuar më 26 Tetor, 2017
  • 0

  Është mbajtur ditën e sotme dëgjesa publike në kuadër të “Fazës së dytë për përgatitjen e Planit të Përgjithshëm Vendor” në ambjentet e Pallatit të Kulturës në qytetin e Rrëshenit. Qëllimi ishte informimi dhe diskutimi për hartimin e PPV-së për të gjitha palët e interesuara. Gjatë dëgjesës publike, studio e cila harton PPV-në GAIA …

Lexo të plotë

Ftesë për dëgjesë publike, faza e dytë për përgatitjen e Planit të Përgjithshëm Vendor

  • Publikuar më 22 Tetor, 2017
  • 0

Bashkia Mirditë, ju fton në 26 Tetor 2017, ora 11:00 në sallën e koncerteve tek Pallati i Kulturës për dëgjesë publike të gjithë qytetarët me qëllim informimin dhe diskutimin për hartimin e PPV-së. Dëgjesa Publike është pjesë e procesit të konsultimit për Planin e Përgjithshëm Vendor duke përfshirë të gjitha palët e interesuara. Gjatë dëgjesës …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno