Ditë: 26 Tetor, 2017

73-vjet nga Çlirimi i Mirditës, nderohen dëshmorët

  • Publikuar më 26 Tetor, 2017
  • 0

Është përkujtuar sot 73-vjetori i çlirimit të Mirditës në qytetin e Rrëshenit. Në Memorialin e Dëshmorëve të Mirditës janë vënë lule dhe është zhvilluar ceremoniali në përkujtim të të rënëve. I pranishëm në ceremoni, Kryetari i Bashkisë z.Ndrec Dedaj u shpreh “Mblidhemi çdo vit për të kujtuar historinë, dhe dëshmorët. Nderimi më i madh që duhet …

Lexo të plotë

Faza e dytë për Planin e Përgjithshëm Vendor, mbahet dëgjesa publike

  • Publikuar më 26 Tetor, 2017
  • 0

  Është mbajtur ditën e sotme dëgjesa publike në kuadër të “Fazës së dytë për përgatitjen e Planit të Përgjithshëm Vendor” në ambjentet e Pallatit të Kulturës në qytetin e Rrëshenit. Qëllimi ishte informimi dhe diskutimi për hartimin e PPV-së për të gjitha palët e interesuara. Gjatë dëgjesës publike, studio e cila harton PPV-në GAIA …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian