Muaj: Nëntor 2017

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak për muajin Nëntor

 • Publikuar më 30 Nëntor, 2017
 • 0

Këshilli i Bashkisë Mirditë ka zhvilluar ditën e sotme mbledhjen e radhës për muajin Nëntor, ku në rendin e ditës ishin paraqitur një sërë projekt-vendimesh, të cilët pas diskutimeve nga këshilltarët u miratuan: Vendim për dhënie mandati këshilltarit z.Klevis Dodaj subjekti politik, Partia Socialiste e Vërtetë 91, sigla (PSV 91) për plotësimin e vendit vakant …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë, sukses në Panairin “Shqipëria punon tokën-Konsumo shqip”

 • Publikuar më 29 Nëntor, 2017
 • 0

Nën kujdesin e kryeministrit z. Edi Rama sot u çel për herë të parë panairi “SHQIPËRIA  PUNON  TOKËN”, një agro-panair i përmasave kombëtare, duke nxjerrë në pah punën e fermerëve, prodhuesve të produkteve bujqësore e blegtorale, agropërpunuesve dhe të gjitha bizneseve që punën e tyre e kanë të lidhur drejtpërdrejt me Tokën. Unifikimi i produkteve …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë, aktivitet masiv për Festat e Nëntorit

 • Publikuar më 27 Nëntor, 2017
 • 0

Bashkia Mirditë dhe Zyra Arsimore organizuan sot një manifestim të madh artistik dhe sportiv në sheshin “Abat Prend Doçi” në Rrëshen me rastin e festave të 28 dhe 29 Nëntorit. Si rrallë herë në sheshin e ri pedonal, flakëruan ngjyrat kuq e zi përmes performancës së nxënësve të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme, të ndjekur …

Lexo të plotë

Thirrje për aplikime/ Trajnime: Fuqizimi i grave dhe të rinjve në Mirditë

 • Publikuar më 27 Nëntor, 2017
 • 0

Fondacioni për Zhvillimin e Mirditës po organizon trajnime për mënyrat e fuqizimit të grave dhe të rinjve në Mirditë. Trajnimet do të zhvillohen në kuadër të projektit “Fuqizimi i grave dhe të rinjve në Mirditë”, mbështetur nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Në trajnim mund të marrin pjesë gra, vajza dhe …

Lexo të plotë

Ftesë/ Inagurimi i Info-Kulla Mirdita

 • Publikuar më 26 Nëntor, 2017
 • 0

Bashkia Mirditë dhe  “Albania Austria Partnerschaft – Marianne Graf”, ju ftojnë me  datë 7 dhjetor 2017, ora 13:00 në përurimin e INFO-Kulla MIRDITA, e ngritur ndanë Rrugës së Kombit në Rubik, Mirditë. “INFO-Kulla MIRDITA, një objekt rishtar në vendin tonë për nga qasja turistike  për gjithë trevat e Shqipërisë Veriore, është sjellë në formën e …

Lexo të plotë

“Mbrojtja lumore e unazës Rrëshen”/ Mblidhet Këshilli Bashkiak

 • Publikuar më 22 Nëntor, 2017
 • 0

Këshilli i Bashkisë Mirditë zhvilloi ditën e sotme mbledhjen jashtë radhe, kjo me kërkesë të Kryetarit të Bashkisë z. Ndrec Dedaj. Duke u nisur nga fakti se Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile nuk ka akorduar fond për Mbrojtjen lumore të unazës së Rrëshenit, në mbështetje të nenit 53 pika 9 gërma “a” të ligjit …

Lexo të plotë

Ambasadorja e BE-së, znj.Romana Vlahutin vizitë në Bashkinë Mirditë

 • Publikuar më 19 Nëntor, 2017
 • 0

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj.Romana Vlahutin ka zhvilluar një vizitë zyrtare ditën e sotme në Bashkinë Mirditë. Ajo u takua me Kryetarin e Bashkisë z.Ndrec Dedaj, si dhe vizitoi Këndin e Bashkimit Evropian, ngritur së fundmi pranë kësaj bashkie. Zonja Vlahutin u njoh nga Kryetari i Bashkisë me sfidat dhe problematikat e Bashkisë. …

Lexo të plotë

Paketa fiskale 2018, mbahen dëgjesat publike në Bashkinë Mirditë

 • Publikuar më 17 Nëntor, 2017
 • 0

Drejtoria e Taksave dhe Tarifave Vendore ka zhvilluar dëgjesat publike në shtatë njësitë administrative të Bashkisë Mirditë. Përfaqësuesit e bizneseve dhe qytetarët u njohën me taksat dhe tarifat që do të paguajnë vitin e ardhshëm. Ata paraqitën gjithashtu sugjerime, të cilat do të reflektohen edhe në projekt-propozim para se Paketa Fiskale 2018 të kalojë për …

Lexo të plotë

Ftesë për dëgjesë publike

 • Publikuar më 07 Nëntor, 2017
 • 0

Në kuadër të hartimit dhe miratimit të Treguesve Fiskalë për vitin 2018, Bashkia Mirditë ka filluar diskutimin dhe dëgjesat publike në të gjitha Njësitë Administrative. Bashkia Mirditë fton përfaqësues të bizneseve dhe qytetarët për të marrë pjesë dhe shprehur mendime e sugjerime, sipas grafikut të dëgjesave që do të zhvillohen nga Drejtoria e Taksave dhe …

Lexo të plotë

Aktivitet në Rrëshen/ Projekti Evropian dhe Anëtarësimi i Shqipërisë në BE

 • Publikuar më 02 Nëntor, 2017
 • 0

EU Policy Hub/Forumi i Politikave të Integrimit i cili përfaqësohet nga profesionistë të rinj të cilët promovojnë, monitorojnë dhe komunikojnë procesin e Integrimit të Shqipërisë ka ndërmarrë një cikël aktivitetesh në nivel kombëtar në kuadër të promovimit të Manualit për Qytetarët “Anëtarësimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Për këtë qëllim, EU Policy Hub do të …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan