Muaj: Dhjetor 2017

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak për muajin Dhjetor/ Miratohet Projekt-Buxheti 2018

 • Publikuar më 26 Dhjetor, 2017
 • 0

Këshilli i Bashkisë Mirditë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës për muajin dhjetor, ku u paraqitën disa projekt-vendime, të cilat morën shumicën e votave nga këshilltarët. Projekt-vendimet e miratuara: P/vendim i kryetarit të bashkisë “ Për buxhetin e vitit 2018” të bashkisë Mirditë ; P/vendim i kryetarit të bashkisë “Për miratimin e kalendarit të programit buxhetor afatmesëm …

Lexo të plotë

Faza e tretë për Planin e Përgjithshëm Vendor, mbahet dëgjesa publike

 • Publikuar më 20 Dhjetor, 2017
 • 0

  Bashkia Mirditë, ka mbajtur sot dëgjesën publike në ambjentet e Pallatit të Kulturës Rrëshen, në kuadër të hartimit të Dokumentit të Planit të Zhvillimit Territorial, dhe Rregullores së Planit të Planit të Përgjithshëm Vendor, në kuadër të Fazës së III-të të këtij Plani.     Në këtë dëgjesë publike morën pjesë qytetarë dhe palët e interesuara, …

Lexo të plotë

Thirrje për aplikime/ Program 3-ditor “Mësojmë për Bashkimin Evropian”

 • Publikuar më 19 Dhjetor, 2017
 • 0

Je një i ri/ e re në moshën 15-20 vjeçare dhe dëshiron të mësosh më shumë rreth Bashkimit Evropian? Bashkia Mirditë ju fton të aplikoni në programin 3-ditor “Mësojmë për Bashkimin Evropian”,  në kuadër  të aktiviteteve informuese të Këndit të Bashkimit Evropian. Objektivat e këtij programi janë: ·         Pjesëmarrësit të njihen me Këndin e BE-së …

Lexo të plotë

Kurorëzohet me sukses “Mirdita Fest 2017”

 • Publikuar më 17 Dhjetor, 2017
 • 0

Përfundoi me sukses edicioni i III-të i Mirdita Fest 2017, një event muzikor rinor i përvitshëm, nën organizimin e Bashkisë Mirditë. Ky edicion solli prurje të reja artistike në interpretim, ndërkohë që konkurohej për çmimin e madh “Gjok Beci”, si homazh ndaj poetit të madh, me të cilin lidhet fort jo vetëm historia e folklorit …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë lançon projektin “Dua edhe unë një strehëz!”

 • Publikuar më 16 Dhjetor, 2017
 • 0

Bashkia Mirditë ka lançuar mbrëmjen e sotme projektin “Dua edhe unë një strehëz!”, një nismë e Kryebashkiakut z.Ndrec Dedaj, përmes Fondacionit për Zhvillimin e Mirditës. Në eventin lançues të projektit, bizneset e zonës dhe qytetarë u ftuan të kontribuojnë për rikonstruksionin e banesave të 50 familjeve në nevojë. Kryetari i Bashkisë iu bëri thirrje të …

Lexo të plotë

Buxheti 2018/ Mbahen dëgjesat publike në 7 njësitë administrative

 • Publikuar më 15 Dhjetor, 2017
 • 0

Bashkia e Mirditës ka organizuar dëgjesat publike për projektbuxhetin e vitit 2018, në shtatë njësitë administrative. Në konsultimet e mbajtura në Kthellë, Selitë, Kaçinar, Orosh, Fan, Rubik dhe Rrëshen morën pjesë qytetarët dhe anëtarët e Komisionit Këshillimor Qytetar Vendor të cilët shprehën mendimet, sugjerimet, dhe problematikat sipas zonave të tyre të banimit. Ndërsa prezantuan me detaje projektbuxhetin …

Lexo të plotë

Mirdita hijeshon “Ditën e Maleve” në Dajt

 • Publikuar më 11 Dhjetor, 2017
 • 0

    Edicioni i rradhës i “Dajti n’Fest 2017” me rastin e promocionit ndërgjegjësues për Ditën e Maleve, solli një bashkëpunim si rrallë herë në mes dy bashkive, asaj Tiranë dhe bashkisë Mirditë. Pas Tirana-Folk, vitin e kaluar në amfiteatrin e Liqenit të Tiranës, ky bashkëpunim ishte akoma më domethënës dhe nje model se si …

Lexo të plotë

Përurohet INFO-Kulla Mirdita

 • Publikuar më 07 Dhjetor, 2017
 • 0

Është përuruar sot INFO-Kulla MIRDITA, një prej veprave më të spikatura turistike në vend, e vendosur ndanë Rrugës së Kombit në Rubik. Një bashkëpunim efikas mes Bashkisë Mirditë dhe Partneritetit Shqipëri Austri – Marianne Graf. Në prani të Ministres së Arsimit, znj.Lindita Nikolla, Kryetarit të Bashkisë Pukë, z.Gjon Gjonaj, të drejtuesve të “Partneritetit Shqipëri Austri …

Lexo të plotë

Zhvillohet mbledhja për emergjencat civile dhe përmbytjet

 • Publikuar më 06 Dhjetor, 2017
 • 0

Kryetari i Bashkisë Mirditë, z.Ndrec Dedaj, në prani të Prefektit të qarkut të Lezhës, z. Gjergj Prendi ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje me përfaqësues nga institucione të ndryshme të Bashkisë Mirditë në kuadër të marrjes së masave për emergjencat civile. Ndër të tjera mbledhja konsistoi në njohjen me Komisionin Vendor për planifikimin e …

Lexo të plotë

Ftesë për dëgjesë publike në kuadër të Hartimit të Planit të Përgjithshëm Vendor

 • Publikuar më 05 Dhjetor, 2017
 • 0

Bashkia Mirditë, ju fton në 20 Dhjetor 2017, ora 11:00 në sallën e koncerteve tek Pallati i Kulturës, për dëgjesë publike të gjithë qytetarët me qëllim informimin dhe diskutimin për hartimin e PPV-së. Dëgjesa Publike është pjesë e procesit të konsultimit për Planin e Përgjithshëm Vendor duke përfshirë të gjitha palët e interesuara. Gjatë dëgjesës …

Lexo të plotë
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen windows office 365 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno

fethiye escort denizli escort denizli escort bayan diyarbakır escort diyarbakır escort bayan edirne escort edirne escort bayan erzincan escort erzincan escort bayan erzurum escort erzurum escort bayan gaziantep escort gaziantep escort bayan gümüşhane escort gümüşhane escort bayan hakkari escort hakkari escort bayan hatay escort hatay escort bayan ığdır escort ığdır escort bayan ısparta escort ısparta escort bayan istanbul escort istanbul escort bayan izmir escort izmir escort bayan karabük escort karabük escort bayan kars escort kars escort bayan kastamonu escort kastamonu escort bayan kilis escort kilis escort bayan kırıkkale escort kırıkkale escort bayan www.escortperl.com
istanbul evden eve nakliyat
istanbul ofis tasima


manavgat escort
manavgat escort bayan
belek escort
manavgat escort


seks hikaye
sex hikaye
bodrum escort
alanya escort
sex hikaye

ankara escort

ankara escort

Tempobet
kartal moto kurye
escort izmir
izmir escort
izmir escort bayan