Muaj: Shkurt 2018

Inagurohet qendra e re sociale multifunksionale në Rubik

  • Publikuar më 16 Shkurt, 2018
  • 0

Në Bashkinë Mirditë tashmë do të ketë një qendër të re multifunksionale për fëmijë, të rinj dhe të moshuar. Qendra e inaguruar sot në Rubik nga Kryebashkiaku z.Ndrec Dedaj dhe znj.Marianne Graf ,është një projekt i realizuar me kontributin e Albania Austria Partnerschaft – Marianne Graf . Kryetari i Bashkisë u shpreh se ky ambjent ishte tepër i domosdoshëm, si …

Lexo të plotë

Kryeministri Edi Rama vizitë në Mirditë

  • Publikuar më 03 Shkurt, 2018
  • 0

Kryeministri z. Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Mirditë. I shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë z.Ndrec Dedaj dhe Ministrja e Arsimit znj. Lindita Nikolla, shefi i qeverisë inspektoi mjediset e minierës së re të bakrit në Spaç dhe fabrikën e Pasurimit, që është në fazën e fundit përgatitore për fillimin e proçesit …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian