Muaj: Gusht 2018

Kremtohet 80-vjetori i Grevës së Rubikut

  • Publikuar më 08 Gusht, 2018
  • 0

  Pas 80 viteve, pikërisht në vendin ku u mbajt greva e minatorëve dhe punonjësve të Rubikut, që punonin për llogari të konçensionarit italjan të kohës SIMSA (1938) në shfrytëzimin dhe shkrirjen e bakrit,  bashkia Mirditë nën kujdesin e drejtpërdrejtë të kryetarit të saj Ndrec Dedaj, organizuan kremtimin jubilar, që mori përmasa përkujtimore dhe festive. …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian