Vit: 2016

Nisin aktivitetet për 70 vjetorin e Ndrecë Ndue Gjokës

 • Publikuar më 16 Shkurt, 2016
 • 0

-Ditë kulturore në Fanë, vendlindjen e Mësuesit të Popullit- Nën organizimin e Bashkisë Mirditë, kanë nisur sot veprimtaritë me rastin e 70 vjetorit të rënies së Mësuesit të Popullit, Ndrecë Ndue Gjoka. Dita e pare nisi me një dimension të gjerë kulturor, i cili u organizua në vendlindjen e Mësuesit të Popullit, në Fanë, ku …

Lexo të plotë

Njoftim per vend te lire pune. Nr 1.

 • Publikuar më 06 Shkurt, 2016
 • 0

__________________________________ ____________________________                                              REPUBLIKA E SHQIPËRISË                                               BASHKIA MIRDITE                                                 …

Lexo të plotë

Paketa fiskale, dëgjesë publike për të marrë mendime dhe sygjerime para aktit final të miratimit të saj.

 • Publikuar më 05 Shkurt, 2016
 • 0

Për të pasur një perceptim sa më të qartë për sa i përket procesit të miratimit të Paketës Fiskale, e cila do të j etë kyç për një zhvillim të qëndrueshëm dhe ivestime publike, Kryetari i Bashkisë z. Ndrec Dedaj  ka bërë prezent projekt idenë përpara një publiku të gjerë, ku pjesmarrës më së shumti …

Lexo të plotë

Konkurim i hapur për stemën e Bashkisë Mirditë.

 • Publikuar më 03 Shkurt, 2016
 • 0

Para nje komisioni të vëmendshëm dhe elitar, te shpallur me urdhër të kryebashkiakut Ndrec Dedaj, në një takim të hapur për publikun, te interesuarit për stemen e re te Bashkisë Mirditë, shpalosen modelimet e tyre, të shoqëruara me spjegime të detajuara. Ishte një nga konkurimet më transparente deri me tash, por dhe me një angazhim …

Lexo të plotë

Fillon mbjellja e 1500 fidanëve të akacies në afërsi të Repsit. Të pranishëm Zv/Kryeministri Niko Peleshi dhe ministri Lefter Koka.

 • Publikuar më 03 Shkurt, 2016
 • 0

  Lugina e Fanit në Mirditë sëshpejti do të ridimensionohet përsa i përket përmbajtjes së pyllëzimit në faqet e maleve të saj. Situata e rëndë që prezantohet prej shumë vitesh, ka bërë që qeveria të kthejë vemendjen nga këto male. Në këtë kuadër, prej ditës së sotme ka filluar aksioni për mbjelljen e 1500 fidanëve …

Lexo të plotë

Ministerja Kodheli dhe kryetari Ndrec Dedaj në inagurimin e Urës së re në fshatin Katund i vjetër, një fazë e re bashkpunimi për ivestime të rëndësishme në Mirditë.

 • Publikuar më 29 Janar, 2016
 • 0

Bashkëpunimi mes Bashkisë Mirditë dhe Ministrisë më të rëndësishme të shtetit Shqiptar, atë të Mbrojtjes, ka nisur të japë frytet e saj mjaft të rëndësishme në shërbim të komunitetit. Kjo u pa qartë sot në fshatin Katund i Vjetër të njësisë Rubik, ku ministrja Mimi Kodheli dhe Kryetari Ndrec Dedaj uruan banorët e këtij fshati …

Lexo të plotë

Këshilli Bashkiak me një sërë vendimesh, në mbledhjen e rradhës të muajit Janar.

 • Publikuar më 27 Janar, 2016
 • 0

Sot më 27 janar 2016 u mbajt mbledhja e rradhës e këshillit Bashkiak të Mirditës, ku u shqyrtuan disa çështje të rëndësishme, të paraqitura nga egzekutivi. Fillimisht u miratua në parim lista e përfituesve të ndihmës ekonomike, ku ra në sy reduktimi i saj në nivele të konsiderueshme. Sipas zyrës përkatëse të ndihmës ekonomike, reduktimi …

Lexo të plotë

FTESË për Stemën e Bashkisë Mirditë

 • Publikuar më 27 Janar, 2016
 • 0

Komisioni Këshillimor per caktimin e stemës së bashkisë Mirditë, i ngritur me urdhër të kryetarit të bashkisë Mirditë, z.Ndrecë Dedaj (nr 08 dt 10.01.2016), referuar ligjit nr 112/2013 dt 04.04.2003 ““Për dekoratat, titujt e nderit, medaljet dhe titujt vendorw tw nderit në Republikën e Shqipërisë”; Ligji NR.8926, dt 22.7.2002 “Për formën dhe përmasat e Flamurit Kombëtar, …

Lexo të plotë

Z. Dedaj priti Z/Ministrin e Bujqësisë z. Gjokë Jaku.

 • Publikuar më 26 Janar, 2016
 • 0

Jaku: Mbështetje e plotë pranë Fondit të Zhvillimit të Rajoneve për finacimin e projektit të vaditjes në Mirditë. Kryetari i Bashkisë Mirditë, z. Ndrec Dedaj ka zhvilluar një takim me një ekip të Ministrisë së Bujqësisë kryesuar  nga zevendës ministri i këtij dikasteri, z. Gjokë Jaku. Z. Jaku shoqërohej nga këshilltari i ministrit Panariti, z. …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian

Windows 10 Kaufen Windows 10 Pro Office 2019 Kaufen Office 365 Lizenz Windows 10 Home Lizenz Office 2019 Home Business Kaufen Windows 10 Lisans Office 2019 Mac Satın Al