Vit: 2016

Faza e fundit e Planit Operacional të Zhvillimit Lokal për Mirditën.

  • Publikuar më 22 Janar, 2016
  • 0

Po merr formën e plotë Plani Operacional i Zhvillimit Lokal (POZHL) edhe për Mirditën ne kuadër te projektit STAR, te udhehequr nga PNUD-Shqipëri dhe zbatuar nga Instituti Për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM). Përgatitja e Planit u udhëhoq nga bordi i kryesuar nga kryebashkiaku Ndrec Dedaj, me pjesëmarrjen e përfaqesuesve të administratës, arsimit, shëndetësisë, bujqesise, perfaqesues …

Lexo të plotë

Bashkia Mirditë i akordon titull nderi ing. Pal Brozi.

  • Publikuar më 17 Janar, 2016
  • 0

“Për kontribut të vyer në disa sektorë jetikë të zhvillimit ekonomik në Mirditë dhe veçmas kujdesin ndaj pyjeve të Mirditës, Bashkia Mirditë, në kuadër të identifikimit të vlerave njerëzore që i kanë shërbyer apo ende i shërbejnë Mirditës, një ditë më parë, përmes një ceremonie zyrtare i ka akorduar ing. Pal Brozi, tiullin e nderit …

Lexo të plotë

Volejbollistja e mirnjohur mirditase Arjola Prenga, rrëmben në Oslo trofeun e volejbollit norvegjez.

  • Publikuar më 16 Janar, 2016
  • 0

Një ndër lojtaret elitë të “Minatorit” në volejboll për femra, Arjola Prenga merr kupën e Norvegjisë në këtë lloj sporti. Lojtare me traditë familjare në sportin e Volejbollit, pasardhëse e Vitore Tusha (Prenga) nis karrierën e saj në tapetin e “Arjana Arapit”, duke i dhënë një përformacë të jshtëzakonshme këtij ekipi, shpalljen deri edhe kampion …

Lexo të plotë

Ambasadori i shtetit të Zvicrës z. Christoph Graf, vizitë një ditore në Bashkinë Mirditë.

  • Publikuar më 12 Janar, 2016
  • 0

-vizita në Burgun e Spaçit kantinën “Arbri”, dhe në bujtinën “Biba”- Në përgjigje të ftesës së z. Ndrec Dedaj, kryetar i Bashkisë Mirditë, ambasadori i i Zvicrës në Shqipëri z. Christoph Graf, ka zhvilluar vizitë një ditore në Mirditë. Rreth orës 10 paradite, ambasadori Christoph Graf dhe stafi i tij, janë prituar nga Kryetari i …

Lexo të plotë

Situatë normale në ujmbledhësin e fshatit Sheshe.

  • Publikuar më 07 Janar, 2016
  • 0

-Ngrihet shtabi i emergjencave për menaxhimin e situatave të ditëve të fundit- Situata problematike si rezultat i reshjeve të ditëve të fundit, ka shtrirë efektet e veta edhe në Bashkinë e Mirditës. Ende pa u qetësuar situata, banorë të ndryshëm por kryesisht kryetarë fshatrash kanë raportuar problematika sporadike, por edhe nevoja për marrjen e masave …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian