Category
 • Home
 • Archive by category "LAJME"
 • ()

Ambasadorja Vlahutin dhe ai austriak, vizitë në Info-Kulla Mirdita

 • Publikuar më 15 Mars, 2018
 • 0

  Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin dhe  Ambasadori austriak në Shqipëri Dr.Johann Sattler, vizituan ditën e sotme Info-Kulla Mirdita në Rubik. Kryetari i Bashkisë, z.Ndrec Dedaj priti Ambasadorët, ndërsa më pas ata vizituan mjediset e Info Kulla Mirdita, një partneritet turistik ngritur falë bashkëpunimit të Bashkisë Mirditë me Albania Austria Partnerschaft – Marianne Graf. …

Lexo të plotë

Dita e Mësuesit/ Bashkia Mirditë aktivitet për arsimin dhe Bashkimi Evropian

 • Publikuar më 07 Mars, 2018
 • 0

Bashkia Mirditë, përmes Këndit të BE-së, zhvilloi sot me rastin e Ditës së Mësuesit aktivitetin “Arsimi dhe Bashkimi Evropian”. Kryebashkiaku z.Ndrec Dedaj duke uruar mësuesit në këtë ditë të shënuar, u shpreh se BE ofron shumë mundësi arsimimi dhe zhvillimi profesional për nxënësit, të rinjtë dhe mësuesit. Në fjalën e tij z.Dedaj tha se Bashkia …

Lexo të plotë

Inagurohet qendra e re sociale multifunksionale në Rubik

 • Publikuar më 16 Shkurt, 2018
 • 0

Në Bashkinë Mirditë tashmë do të ketë një qendër të re multifunksionale për fëmijë, të rinj dhe të moshuar. Qendra e inaguruar sot në Rubik nga Kryebashkiaku z.Ndrec Dedaj dhe znj.Marianne Graf ,është një projekt i realizuar me kontributin e Albania Austria Partnerschaft – Marianne Graf . Kryetari i Bashkisë u shpreh se ky ambjent ishte tepër i domosdoshëm, si …

Lexo të plotë

Kryeministri Edi Rama vizitë në Mirditë

 • Publikuar më 03 Shkurt, 2018
 • 0

Kryeministri z. Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Mirditë. I shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë z.Ndrec Dedaj dhe Ministrja e Arsimit znj. Lindita Nikolla, shefi i qeverisë inspektoi mjediset e minierës së re të bakrit në Spaç dhe fabrikën e Pasurimit, që është në fazën e fundit përgatitore për fillimin e proçesit …

Lexo të plotë

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak për muajin Janar

 • Publikuar më 31 Janar, 2018
 • 0

Këshilli i Bashkisë Mirditë ka zhvilluar mbledhjen e radhës për muajin Janar, ku në rendin e ditës u paraqitën një sërë projekt/vendimesh, të cilat pas diskutimit nga këshilltarët u miratuan: P/vendim i Kryetarit të bashkisë “Për shpronësim, për interes publik të pronarit të pasurisë të paluajtshme, pronë private, që preket nga realizimi i projektit zgjerimi i …

Lexo të plotë

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak për muajin Dhjetor/ Miratohet Projekt-Buxheti 2018

 • Publikuar më 26 Dhjetor, 2017
 • 0

Këshilli i Bashkisë Mirditë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës për muajin dhjetor, ku u paraqitën disa projekt-vendime, të cilat morën shumicën e votave nga këshilltarët. Projekt-vendimet e miratuara: P/vendim i kryetarit të bashkisë “ Për buxhetin e vitit 2018” të bashkisë Mirditë ; P/vendim i kryetarit të bashkisë “Për miratimin e kalendarit të programit buxhetor afatmesëm …

Lexo të plotë

Faza e tretë për Planin e Përgjithshëm Vendor, mbahet dëgjesa publike

 • Publikuar më 20 Dhjetor, 2017
 • 0

  Bashkia Mirditë, ka mbajtur sot dëgjesën publike në ambjentet e Pallatit të Kulturës Rrëshen, në kuadër të hartimit të Dokumentit të Planit të Zhvillimit Territorial, dhe Rregullores së Planit të Planit të Përgjithshëm Vendor, në kuadër të Fazës së III-të të këtij Plani.     Në këtë dëgjesë publike morën pjesë qytetarë dhe palët e interesuara, …

Lexo të plotë

Thirrje për aplikime/ Program 3-ditor “Mësojmë për Bashkimin Evropian”

 • Publikuar më 19 Dhjetor, 2017
 • 0

Je një i ri/ e re në moshën 15-20 vjeçare dhe dëshiron të mësosh më shumë rreth Bashkimit Evropian? Bashkia Mirditë ju fton të aplikoni në programin 3-ditor “Mësojmë për Bashkimin Evropian”,  në kuadër  të aktiviteteve informuese të Këndit të Bashkimit Evropian. Objektivat e këtij programi janë: ·         Pjesëmarrësit të njihen me Këndin e BE-së …

Lexo të plotë

Kurorëzohet me sukses “Mirdita Fest 2017”

 • Publikuar më 17 Dhjetor, 2017
 • 0

Përfundoi me sukses edicioni i III-të i Mirdita Fest 2017, një event muzikor rinor i përvitshëm, nën organizimin e Bashkisë Mirditë. Ky edicion solli prurje të reja artistike në interpretim, ndërkohë që konkurohej për çmimin e madh “Gjok Beci”, si homazh ndaj poetit të madh, me të cilin lidhet fort jo vetëm historia e folklorit …

Lexo të plotë
sqAlbanian
sqAlbanian