Lajm !

Përfaqësues të Dhomës Zejtare të Dortmundit dhe të Shkollës së Mesme Profesionale “Shën Jozefi Punëtor” u pritën në një takim zyrtar nga kryetari i bashkisë Mirditë z. Albert Melyshi.Aktualisht Dhoma Zejtare e Dortmundit në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë po implementojnë në shkollën e mesme profesionale “Shën Jozefi Punëtor” projektin federal për zhvillimin dhe promovimin e partneritetit të arsimit profesional.

Ky projekt është i financuar nga Ministria Federale për Zhvillimin Ekonomik dhe Punësimin.

Kryetari i Bashkisë i falenderoi për mbështetjen e zhvillimit të arsimit profesional në Mirditë, duke ju dhënë mundësinë të rinjve që të marrin një profesion dhe të integrohen në tregun e punës.

Gjatë takimit u diskutua dhe për mundësi të tjera bashkëpunimi për zhvillimin ekonomik të qëndrueshëm të Mirditës.