Mirëpritëm në Bashkinë Mirditë, nxënës të shkollës Hoteleri-Turizëm “BS03 Hamburg” së bashku me nxënës të shkollës profesionale “Shën Jozefi Punëtor” Rrëshen

Mirëpritëm me datë 12.06.2024 në Bashkinë Mirditë, nxënës të shkollës Hoteleri-Turizëm “BS03 Hamburg” së bashku me nxënës të shkollës profesionale “Shën Jozefi Punëtor” Rrëshen, të cilët ndodhen në Mirditë në kuadër të programit Erasmus +.

Bashkëpunimi ndërmjet shkollave, në fushën e Hoteleri-Turizmit, do të sjellë një shkëmbim të vlefshëm të dijeve dhe përvojave për të gjithë nxënësit.

Aplikimi i njohurive të fituara gjatë këtyre shkëmbimeve profesionale, do të aftësojë të rinjtë, për tu përshtatur me tregun e punës si dhe përparim të zhvillimit të sektorit të turizmit.

Mirënjohje për mirditorin Z. Kol Gjoka, Konsull Nderi në Gjermani, për iniciativën dhe bashkëpunimin në dobi të zhvillimit të Mirditës